GEWA DİJİTAL PİYANOLARI:

“Mükemmel ses ve büyük bir piyanonun verdiği his.”

– Prof. Alexander Meinel, Piyano Müzik Akademisi – Leipzig

YENİ TEKNOLOJİYLE KLASİK PİYANO ÇALMA

ALMAN YAPIMI GEWA PİYANO

GEWA Digitalpiano, Öğrenciler ve araştırmacılar için Almanya’da üretilen mükemmel bir araçtır.
5 farklı versiyonda mevcuttur: DP (Dijital Piyano) modelleri, UP (Dikey Piyano) modelleri ve ahşap klavye modeli. Hamburg’un iyi donanımlı bir stüdyosunda Steinway grand-piano D-274’ün sesleri dijital olarak kaydedildi. Bu nedenle GEWA dijital Piyanosunun örneklemesi Steinway grand piyanosuna dayanıyor. Farklı müzik stilleri için e-piyanolar, organlar, teller, korolar, baslar veya sentetik sesler gibi 30’dan fazla farklı ses bulunmaktadır. Ayrıca bu sesler katlanabilir, bölünebilir veya  4 elle çalınabilir ve kendi çalma parçanızı kaydetmek için 8 yollu bir sequencer sunar. Bluetooth ve USB bağlantısı ile ses içeriği çoğaltılır. Klavyesi ise çok hoş bir fildişi taklidi yüzey, 3 temas noktası ve GEWA tarafından benzersiz bir şekilde tasarlanmış ölçeklendirilmiş bir kalibrasyona sahiptir. Tüm bu özellikler dijital piyanoyu dinamik ve repetitisyonu mükemmel bir seçim yapar. Sanal ses tahtası sayesinde en iyi ses nüanslar bile duyulabilir. GEWA dijital piyano, klasik piyaniste kendisini çok iyi ifade etme imkânı verir.

ALMAN YAPIMI

Almanya’daki Vogtland bölgesi sadece geleneksel enstrüman yapımını değil, aynı zamanda yüksek hassasiyetli en kaliteli devre kartlarının geliştirilmesini temsil etmektedir. Gewa fabrikasına çok uzak olmayan tedarikçilerimiz, GEWA dijital piyanolar için kullanılan yüksek kaliteli endüstriyel imal edilmiş parçalar üretmektedir. Üretim süreci çoklu kalite kontrolleri içerir. Her bileşen ve her piyano, “Made in Germany” belgesel prosedürünü geçer.

İŞBİRLİĞİ YAPILAN PARTNERLER

 Fatar

Klavye insan ile teknik arasındaki arayüzdür. 1989’da FATAR, bir kol ve yay mekanizması için patent aldı. Bugün FATAR, bir numaralı klavye üreticisidir. GEWA dijital piyanolarının klavyesi FATAR modüllerini temel alır.

DREAM

Dream, 1987’den bu yana ses sentezi ve ses işleme için dünyanın önde gelen donanım ve yazılım çözümleri sunmaktadır. Dream, elektronik müzik aletleri, efekt cihazları ve çok daha fazlası için sürekli yeni DSP’ler ve modüller geliştirir.

TECHNISAT

Technisat Digital GmbH, son kullanıcıya yüksek kaliteli uydu alımı teknolojisi sunmak amacıyla 1987 yılında kuruldu. O zamandan beri TechniSat, veri alımı ve bağlanması için çözümler üretti. Bugün onlar TV, dijital radyo, akıllı ev çözümleri ve diğer akıllı yaşam tarzı için elektronik cihazlar sunuyor. TechniSat yarın için yenilikçi çözümler geliştiriyor ve yaratıyor. Gewa ve TechniSat piyano devre kartları geliştirmek için birlikte çalışıyorlar.

DİJİTAL PİYANO MODELLERİMİZ

GEWA Dijital piyanoların yeni DP ve UP modellerini sunmak istiyoruz. Tüm Gewa piyanolarında benzersiz Steinway D-274 konser grand piyano örnekleri bulunur. Buna ek olarak, büyük 8GB bellek her zamankinden daha yüksek kaliteli sesler tutar. Bütün piyano modellerimizin bir özelliği, yüksek çözünürlüklü, kalibre edilmiş üç temas noktalı klavyedir ve size gerçek bir piyano hissi verir. Kendi çaldıklarınızı kaydetme, Bluetooth ile ses çalma ve kulaklık kullanarak sesi en aza indirme seçeneği, müzik eğitiminden konserlere kadar her şey için GEWA dijital piyanoların çok yönlülüğünü vurgular. GEWA dijital piyanolar Adorf, Almanya’da üretilmektedir.

AKILLI TEKNOLOJİ

“Piyano çalmak için neye ihtiyaç duyulur: kalp ve ruhun disiplin ve iyi teknoloji ile birleştirilmesi.”

GEWA Piyanonun kalbi, Avrupa’daki yazılım uzmanları tarafından geliştirilen yüksek performanslı bir paneldir. Tam gelişmiş bir teknik gerçek yenilikle karşılaşır.

256 ses – Örnek döngüsüz. Yeni ve son derece hızlı IC, NAND-Flash bellekten daha hızlı bir veri hızlandırması olanağı sunuyor. Sonuç olarak tüm piyano işlevlerini gerçek sırayla yaşarsınız. Döngüsüz örnekleme.

SESTAHTASI

Hafızadaki kaliteli örnek kütüphanemiz için ses motorunda yüksek teknolojiye ihtiyaç duyarız. Alman yapımı anakart bu benzersiz sonik performansı elde etmek için çok hızlı bir hafıza arayabilen bir askeri sınıf IC kullanıyor. Amfi ve güç kaynağı da kaynakları korumak, PCB servis için verimli ve kolay bir yol olarak kullanmak için doğrudan anakart üzerine monte edildi.

ÖRNEKLEME /Sampling

Steinway Konser Piyanosu D274 ‘ün sesleri, Hamburg (Almanya) ‘daki bir sanat stüdyosunda kaydedildi. Yüzlerce örnek hazırlandı. Bir örnek: bir ton sinyalinin dijital reprodiksiyonu.

TUŞ TAKIMI

3 temas noktasının kullanılması sayesinde, “Konser-Piyanist” klavyesi ağırlıklandırma ve tekrar performans açısından bir konser piyanosu seviyesinde olur. Açıkça tanımlanmış ve kusursuz dokunuş, mükemmel kalibre edilmiş 6 katmanlı örnekler virtüozik çalmayı destekler.

VSRC

VSRC ile Ses tahtasında,  her ses katmanındaki her anahtarın tam titreşimini -vibrasyonunu-  kaydettiğimiz için rezonans kabin içinde değişir ve ses tahtasının titreşimini bile duyarsınız. Örnekleme: Bir örnek sesin karmaşık sonik yapısının dijital bir imajıdır. Rakipsiz bir ses deneyimi sunmak için Hamburg’daki “en son teknolojiye sahip” kayıt stüdyosunda bir Steinway D-274 konser piyanosu kaydettik. Her tuş birden fazla dinamik katmana kaydedildi ve yüzlerce numune çıktı. En önemlisi: Daha sonra sesleri kesmedik veya döngüye sokmadık; hafızadaki yerden tasarruf etmek için onlara sanal olarak hesaplanan ayrışma yaptık. Bu nedenle, bir GEWA piyanodaki herhangi bir tuşa çarptığını duyduğunuz şey, bu muhteşem Steinway aletinin tam kaydedilmiş titreşimine sahip gerçek sestir.

BELLEK

NAND-Flash bellekten daha hızlı bir veri gerçekleştirilmesi olanağı sunan yeni ve son derece hızlı IC tanımlıdır. Sonuç olarak tüm işlevleri gerçek sırayla yaşarsınız.