Aria

FAZIOLI

Hiçbir piyano Aria’nın bulunduğu konuma erişemedi. Aria, Fazioli sounduna katılmış yeniliğin ve mühendisliğin zirvesidir.

Aria Piyanonun temel özelliklerinde ve biçimsel formunda yüzyıl ortalarının modernizmini anımsatan bir şeyler görebilirsiniz. Yerleşik üçgen motifinde, krom gövdenin yükselişinde, piyanonun yerleştiği kaidenin ters piramit uçlarında ve klavye kenarlarının ayrılmasında görebilirsiniz bunları. Aria’nın yeni aerodinamik müzikal oluşumunda şekiller ve ayrıntılarda sanki gizli anlamlar kodlanmış gibidir.

Ölçüler:

Uzunluk(Kuyruk Uzunluğu): 300 cm (9,84ft.) / En: 180,6 cm (5,92ft) / Yükseklik: 102,2 cm (3,35ft)

Fazioli - Aria

Masif Krom ayak, her yanda inlay üçgenini tersyüz ederken aynı zamanda pedal mekanizmasını gizler; böylece genel görsel ifadeyi bütünleştirerek basitleştirir, sadeleştirir. Üçgenlerden türetilen motiflerle belirlenen siyah ve krom renk kombinasyonu, bu muhteşem fütüristik piyanoyu gelecekten gelen bir özel tasarım binaya yerleştirerek Art Deco’yu çağrıştırır.

Fazioli - Aria

Kapak açıldığında krom çubukla tutulur ve abanoz – siyah müzik standı ile birlikte piyanonun tasarım sadeliğini gözler önüne serer.

Fazioli - Aria

Piyanonun kapağı açıkken üst kısmın dörtgen şeklindeki kuyruğu ve yan kısım neredeyse bir üçgen oluşturur – tıpkı güneşe karşı çizilen bir teknenin yelkenleri gibi.

Piyanonun uzunluğunun yüksekliğine harika oranlaması ile hem piyanonun şık abanoz rengindeki karşıtlık, hem de ışık yansımaları birlikte deniz üzerinde bir “yelkenli” yanılsaması yaratır.

Fazioli - Aria

Hava, toprak, metal ve ahşabın şiiri bir mimarın ikonik tasarımında yer alır. Bu nedenle Aria, müzikal komposizyonlardan bina yapımına kadar büyük tasarım ideallerine ev sahipliği, fikir üretme ortamı sağlar.