M. Liminal

FAZIOLI

Hayal edilemeze öylesine yakın olan M. Liminal insanlığın büyük kabiliyetini barındırır: hayal etmek ve sonra bu düşleri bilim, sanat ve estetik ilhamı ve duyusu ile tezahür ettirmek.Liminal’in benzersiz yaratılış öyküsü dünyayı yaratan asal unsur olan su ile başlar. Hem bir tekne hem de bir yunusun soyutlanması şeklinde tasarlanan M. Liminal yatlar için tasarlandı. Bu piyanonun tasarım çalışmalarının gerçek dünyaya yansımaya başladığı andan itibaren bir efsanenin doğduğunu biliyorduk. Yüzyıllarca süren piyano yapım geleneği bundan sonra asla aynı olamayacaktı.

Tamamıyla yeniden tasarlanan karışık materyaller tek bir temel üzerine yerleştirildi. Alüminyumun kullanımı, piyano kasasının düzensiz şekli ve bu kombinasyona uygun şekilde tamamıyla yeniden tasarlanmış ses tahtası hep birlikte piyanonun akustik niteliklerini daha da iyileştirmiştir. Şeffaf ve güçlendirilmiş parlak müzik standı ve destek çubuğu görsel efekte katkıda bulunur, böylece M. Liminal havada tek parça halinde yüzer gibidir. Yerçekimine meydan okuyan bu unsur M. Liminal’e uzay gemisi duygusu verir. Şimdi iki element, su ve hava birleşimi bir dünyadır. Fazioli mühendisleri, bu ağır ve karmaşık mimari yapıyı narin kolonlarla desteklemek için tamamıyla yeniden ve etraflıca düşünmek zorundaydılar.Liminal’in dengesi ve topraklama özelliği mimari bir dehadır . Herhangi bir yüzey veya herhangi bir ortam, bir yat, uçak veya lüks penthouse M. Liminal’le kesinlikle güvenli ve istikrarlıdır.

Yaşamın dördüncü elementi “ateş” ise M. Liminal’in kapağının altındadır. En gelişmiş Fazioli mekanizması bu teknolojik şaheserde bulunur ve orta boy ölçülerdeki bir M. Liminal Piyanoya tam bir Konser Piyanosu gücü ve rezonansı verir.

Beşinci element hakkında ne düşünüyorsunuz?

Beşinci element sizsiniz. Şanslı bir M. Liminal sahibi. Bir piyanist ki, M. Liminal’e dokunuşları süpernovayı tutuşturacak, bir göksel yaratı oluşturacak… M. Liminal sizin vizyonunuza uygun şekilde kişiselleştirilerek yapılacaktır.

Ölçüler: Kuyruk uzunluğu 263 cm x Genişlik 175 cmx Yükseklik 101cm Ağırlık : 600 kg

Fazioli - M.Liminal

Liminal’in yüzen yelkenli etkisi, kasanın benzersiz mimari tasarımından ve kullanılan malzemelerden gelir. Yan paneldeki tek dalga dramatik bir kavis çizerek tuşlardan süpürüp sona doğru incelir. Böylece M. Liminal’i bir Yunus gibi havaya fırlatır.

Fazioli - M.Liminal

Tek ve yekpare metal ayak bir stand gibi Fazioli Kuyruklu Piyanoyu destekler. Gövdenin metal yapısında yer alan zıtlıklar ve parlak yaldızlı cila M. Liminal’e hafiflik ve akıcılık etkisi kazandırır.

Fazioli - M.Liminal

Kasanın pırıl pırıl parlayan cilalı yapısı iki tonlu dış görünüm ile tam bir kontrast oluşturur. Müzik standının ve üst kapağı tutan destek çubuğunun şeffaf yapısı gözlerin M. Liminal’in tekil formunu takdir etmesini sağlar.

Fazioli - M.Liminal

Liminal, hayallerinizin denizlerinde seyreden bir yelkenli haline dönüşür. Kapağı açın ve efsanevi yolculuğa çıkın.