Physis Piano

Physis® Piyano bir kavramdır.

Bu kavram, deneyimli müzisyenlerin ve profesyonellerin, bir dijital piyanoya varolan standartların ötesinde güç, zerafet ve güzellik anlamında daha başka nelerin yeni olarak eklenebileceğinin, sesin daha da özüne inerek yeni bir sanat şaheserinin nasıl yaratılabileceğinin anlaşılması üzerine kurulmuştur.

Physis, gelişkinliği ve tümleşik yapısı ile başka herhangi bir dijital piyano ile kıyaslanamaz. Sadece doğa ve sesin kendini oluşturan yaratıcı dinamikler ile karşılaştırılabilir. Bu enstrüman daha önce var olmadı, çünkü üzerinde kimsenin düşünüp hayal bile edemediği tasarımı ve kompleks mühendislik teknolojisi henüz keşfedildi.

Keşfedilmemiş seslerin adasına uzun bir yolculuğa hazırlandık ve var olmayan bir piyano ürettik.

Basit bir tanım: Dünyada geliştirilebilmiş en iyi dijital piyano!

Physis®, dijital piyano kavramını tekrar tanımlamak için geliştirilmiş bir fiziksel modelleme teknolojisinin adıdır. Bu teknoloji, saniyede 24 milyar karmaşık matematiksel algoritma ve işlemin hesaplandığı bir süreçte temellenir. Sonuç; fiziksel ve akustik temeliyle mucizevi sesler ortaya çıkaran çok özel bir enstrümanın tüm kusursuz dinamiklerini birebir canlandırabilmeyi sağlamıştır. Bu yeni sistem, sıklıkla rastlayabileceğiniz yerleşik dijital ses örnekleme teknolojisinden tümüyle farklıdır, çünkü; her bir tek nota, her bir akor veya performansınızdaki ince bir nüans bile basit bir ses üretimi sonucunda oluşmamış, aksine, fiziksel olarak çaldığınız akustik bir piyanodaki gibi gerçek zamanlı, doğal ve sürekli akan bir ses üretimi sonucunda canlanmıştır.

Physis®’i dünyanın en gelişmiş piyano teknolojisi yapan 5 farklı model algoritma; dünyanın en tanınmış müzisyenleri, bilim adamları, mühendisleri ve akademisyenleri tarafından 3 ayrı üniversitede 7 yıl süren bir çalışma sonucu doğmuştur.

Bu anıtsal çalışma, müzik alanındaki son birkaç on yılın en önemli klavyeli enstrümanını çalabilmenize imkan tanıyan, farklı fiziksel modellemeleri bir arada barındırabilen bir enstrümanı ortaya çıkarmıştır.

Muhteşem ses zincirinin anlamlı gücü

Physis® teknolojisinin ardında, Physis® Piyano’nun eşsizlik tutkusu ile atan kalbinin hayretler uyandırıcı performans gücü gelir. Saniyede 24 milyar işlemi sorunsuz bir düzeyde tamamlayabilmek için 6 adet (Digital Signal Processor) DSP Dual Core işlemci birbirine paralel çalışır. Bunlar, Physis® Piyano tarafınca yönetilen her biri sayısız kombinasyon ve en iyi ifadeyi barındıran sesleri, 5 ayrı (fiziksel model) algoritmanın 5 ayrı enstrümanı bir arada yönetebilmesi ilkesiyle çalışır. Sahip olmayı düşündüğünüz herhangi bir piyanonun uzunluğunu, rezonansını, çekiçlerinin yoğunluğunu ve şeklini, tellerinin yapısını ve daha bir çok özelliğini Physis üzerine tanımlayabilmek mümkündür. Veya Clavinet, Wurlitzer ve Rhodes gibi 3 farklı elektrik piyanonun fiziksel modellemesini de seçebilir, bunları tek tek konfigüre edebilirsiniz. Aynı şekilde tümüyle isteğe bağlı özelleştirilebilen Mallet (vibraphone, xylophone, marimba) sesleri de mevcuttur. Ses zinciri en yüksek çözünürlüktedir ve hayretler verici yüzlerce kombinasyon içeren bir kütüphaneye sahiptir. Bunlar arasında kompresyon, amplifikasyon, EQ ayarları ve özel efektler bulunur. Bu sayede dünyanın en dinamik seslerine kavuşabilirsiniz. Sahnede veya kayıtta olun, elinizin altındaki güç ve kontrol sizi tamamen eşsiz bir ton sahibi yapacak.

Zarif dizayn ve eşsiz dokunuşlar…

Physis Piyano’nun bahsettiğimiz teknolojisinin yanında fiziksel tasarımı ve yerleşimi de sizi etkileyecek. Aydınlatmalı siyah cam dokunmatik panelinde basit bir dokunuşla karmaşık parametrelere erişebilir, istediğiniz datayı düzenleyebilirsiniz. Tıraşlanmış alüminyum gövdesi ve fildişi hissi veren masif ahşap tuşları göz zevkinizi şimdiye kadar hissetmediğiniz kadar büyüleyecek.