Arp

ARP, insanlık tarihindeki en eski çalgılardan biri, bu nedenle de çok farklı arp çeşitleri var. İlk arpların okçunun yayından çıkan sesten esinlenerek yapıldığı düşünülüyor ve yer yüzündeki hemen her kültürün kendine ait bir arpı var. Hemen her kültürde kutsal olarak görülmüş bir enstürman, tanrıların çalgısı…

Belki, her notanın bir tele denk geldiği bu enstrümandan “kötü” bir ses çıkartmak mümkün olmadığı için kutsal. Arp doğası gereği diatonik, yani ara sesleri çıkartamayan bir enstrüman. Pianonun üzerinde sadece beyaz tuşlar olması gibi. Bunu aşmak için enstrüman yapımcıları arpı geliştirmiş, diez ve bemolleri çalabilmek için farklı sistemler geliştirmişler.

KUĞU MÜZİK olarak dünyaca ünlü ve en kaliteli arp markalarının Türkiye distribütörüdür. Alman el yapımı ve en kaliteli arp’ların önde geleni Horngacher ile Japon yapımı Aoyama arplarının tek yetkilidir. Firmamız bünyesinde bulabileceğiniz arp markalarını kendi sayfalarında inceleyebilir, denemek, satın almak ve daha ayrıntılı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Horngacher

Alman Horngacher sadece özel el yapımı -handmade- Konser arpları ile en kaliteli Arp olarak değerlendirilmektedir. Kuğu Müzik, dünyaca ünlü, el yapımı konser arpları üreticisi Horngacher markasının Türkiye tek yetkili temsilcisidir.

Aoyama

Japon yapımı Aoyama arpları çok çeşitli ve kaliteli arpları ile bilinir. Kuğu Müzik, AOYAMA markasının Türkiye tek yetkili temsilcisidir.

Lyon & Healy

Amerikan yapımı olan Lyon & Healy, harikulade derinlikte ve berraklıktaki ses kalitesi, nefes kesen tasarımları ve nesillerdir süregelen zanaatkarlığı sayesinde tüm dünyada övgüyle alkışlanmaktadır. Kuğu Müzik Lyon&Healy arplarının Türkiye distribütörüdür.

Salvi

Sıra dışı üretim teknolojisi ve tutkulu, yetenekli ekibi ile üretim yapan Salvi, eşsiz bir ses kalitesi sunar. İtalyan yapımım olan Salvi Konser Arpları, Öğrenci Seviyesi Pedal Arplar, Pedalsız LEVER Arplar da kaliteli ürünler sunar. Kuğu Müzik İtalyan yapımı Salvi arplarının Türkiye distribütörüdür.

Resonans Arp

Rus yapımı RESONANCE Arplar özel yapım Konser arpları ile Öğrenci düzeyinde Lever Arplar da fiyat kalite oranında alınabilecek en iyi arp olarak değerlendirilmektedir. Kuğu Müzik, Resonance Arp markasının Türkiye tek yetkili temsilcisidir.

Bow Brand

Ünlü ve en çok bilinen kaliteli Bow Brand Arp telleri Kuğu Müzik’te. Kuğu Müzik Bow Brand Arp tellerinin Türkiye distribütörüdür.