Neupert Logo

Alman Tarihi Enstrümanlar üreten Neupert Klavsenleri bu alanın en kaliteli ürünleridir.

 

Tarih  ve Bir Neupert Portresi

Johann Christoph Neupert, çıraklık eğitimini tamamladıktan sonra, Viyana’dan Johann Baptist Streicher ile birlikte 1868’de Münchberg’de piyanolar üretmek üzere kendi atölyesini kurdu. Orta seviye başlangıçlardan başlayarak NEUPERT enstrümanları çok iyi bir üne kavuşmuş ve böylece daha erişilebilir ve daha büyük bir şehir olan 1874’de Bamberg’e taşınması gerekmiştir.

Johann Christoph Neupert ve torunlarının tarihi klavyeli enstrümanları toplama tutkusu ile, 300’den fazla değerli örnek toplandı. Bu koleksiyon 1968’den beri Germanisches Nationalmuseum, Nürnberg’de sergilenmektedir.

1906’da ilk NEUPERT Klavsenleri kurucusunun üç oğlu tarafından oluşturuldu; Bu tarihsel bir olaydır. Sonraki on yıllar boyunca, tarihi klavyeli enstrümanlar yeniden yapılandırıldı. Neupert Koleksiyonunun orijinalleri ve şirketin kurucularından bir torunu olan Hanns Neupert’in yaptığı organolojik çalışma ile NEUPERT enstrümanları dünya çapında bir ün kazandı.

 

Tarihsel klavye aletlerinin bugün yine müzik hayatımızda vazgeçilmez bir parçası olduğunu düşünürsek, NEUPERT çalgılarının bu alanda belirleyici bir paya sahip olduğu belirtilebilir. Bu şimdiye kadar üretilen yaklaşık 20.000 tarihi çalgı tecrübesini içeriyor

Neupert Çalgıları seçilmiş malzemelerden, eski zanaat geleneğinde birlikte çalışan nitelikli uzmanlar tarafından yapılmaktır. Ses kalitesi ve mutlak güvenilirliği dünyadaki tüm müzik merkezlerinde iyi bilinmektedir.

Enstrümanınıza bakmak bizim en önemli hedeflerimizden biridir. Bamberg’deki atölyemiz ve dünyanın birçok ülkesindeki temsilciler nesiller boyunca enstrümanınızın hizmetini garanti etmektedir. Bundan on yıllar sonra bile sorunsuz eski modeller için yedek parçalar edinebilirsiniz.

Neupert Atölyeleri  Tarihi Klavyeli çalgılardan,  çeşitli okullardan Klavsenler, spinetler, klavikord, virginaller ve fortepiyanolar üretir. Aletlerin müşterinin ihtiyaçlarına göre restorasyonu yapılır.

Modern 20. yüzyıl klavseninin özel bir tarihsel modele dayalı olmadığı özel ve bağımsız bir yeri vardır. “Telemann”, “Couperin”, “Cristofori” ve “Bach” modelleri olarak bulunan “Rastenbauweise” (güçlü, çerçeveli yapı) ile inşa edilen bu çalgılar, sayısız kayıt imkânı ve değişen araçlarla karakterize edilmiştir (örneğin pedallar). Onların sesleri, 20. yüzyılın klavsen müziği için tamamen “özgün” dür.

Tarih öncesi ya da 20. yüzyılın tercih ettiği enstrüman türünde bireysel  kararınıza uygun olarak J.C. NEUPERT geniş bir yelpazede araç sunabilir ve kendi tasarladığınız enstrümana sahip olmanıza yardımcı olacaktır.