Mason & Hamlin

1854 yılında kurulan Mason & Hamlin, Amerika’nın en eski ve en saygın piyano üreticilerinden biridir. 19. yüzyılın sonu ve 20. yüzyılın başlarında gelişen yüzlerce Amerikan piyano şirketinin Mason & Hamlin bugün hayatta kalan sadece bir kaç tanesinden  biridir.

Mason & Hamlin piyanolarını merkezi, Massachusetts’in Haverhill kentinde, Amerikan piyano tasaPiyanonu Çerçevesiının ve üretiminin doğduğu Boston’daki ilk orijinal yerine yakındır. Fabrikasının altı katında el yapımı Mason ve Hamlin piyanolarının üretimi için çalışıyorlar. 70 yetenekli zanaatkârdan oluşan bir işgücü, jant’dan preslemeye kadar bitmiş ürünün ortaya çıkmasına kadar her aşamayı tamamlıyor.

Detaylara dikkat, zaman alır ve Mason & Hamlin yaptığı her piyanoda büyük miktarda yatırım yapar. Bir Mason & Hamlin fabrikadan ayrılmadan önce, en az 12 kez muayene edilir. Miktarı değil kaliteyi seçen Mason & Hamlin, yıllık üretimini 50 Konsol- Duvar piyanosu ve 300 Kuyruklu -grand piyano ile sınırlıyor.

Mason & Hamlin, ürünleri yaratmada zaman ve milyonlarca dolar yatıPiyanonu Çerçevesi yapan ileriyi düşünen bir şirkettir. Fakat geleceğe bakan gözüyle birlikte geçmişle ilgili büyük bir deneyim vardır. Bu nedenle fabrikanın en üst katındaki showroom, klasik enstrümanların, eserler ve hatıra ürünlerinin halka sergileneceği Mason & Hamlin Müzesi’ni barındırmaktadır. Müze ve Mason & Hamlin Tarihi Koruma Topluluğu’nun yaratılması, şirketin uzun ve ilginç tarihini onurlandırmasının iki yoludur.

“Mason ve Hamlin piyanolarının gizemleri var,” dedi kardeşi Kirk’le birlikte şirketi  satın alan Gary Burgett. “Dünyada sayısız Mason ve Hamlin meraklısı var. 1996 şirketini satın aldığımızda birçoğundan duyduk, hepimiz birlikte bu büyük piyano markasını canlı tutacağımız için minnettaPiyanonu Çerçevesi. Bize teşvik etti ve ilham verdiler. Şimdi, ilgi duydukları desteğin takdirini, sevdikleri piyanolar hakkındaki hikayelerini paylaşabilecekleri, diğer Mason ve Hamlin taraftarlarıyla tanışabilecekleri ve ayrıca Mason ve Hamlin hazinelerini görebilecekleri özel bir ortam var. Umarız bir gün yakında ilgilenen herkes fabrikamıza gelebilir, bugün piyanolaPiyanonu Çerçevesiızı nasıl ürettiğimizi, gelecek için ne planladığımızı görebilir ve daha sonra geçmişimizde bir manzaranın tadını çıkarabilir “.