Tasarım Piyanolar

LUX OF ART Pianos

Klasik Piyano üretimi yanında insanlar kaliteli ses ile birlikte kendi mekanlarına, dekoruna uygun renk, tasarım, boyut farklılıkları içeren piyanolar da talep etmeye başlamışlardır. Ayrıca piyano üreticileri de bu alanda talep yaratmak üzere çalışmaktadırlar.

Tasarım Piyanolarda Fazioli, Steingraeber, Pleyel markaları başı çekmektedir.

Fazioli piyanoları dünyanın en kaliteli piyanolarını üretmekle kalmayıp, bunu tasarımcıların yaratıcılığı ile birleştirerek kaliteli sesin yanında görsel olarak da etkileyici piyanolar sunmaktadır.

Steingraeber&Söhne Wagner ve Liszt’in piyanosu olarak bilinir. Liszt’in barok piyanosu Steingraeber House’da hala sergilenmekte ve çalınmaktadır.

Sydney Opreası Mimarı Jorn Utzon tarafından tasarlanan ancak ölümünden sonra taslaklardan oğlu Jan UTZON tarafından tamamlana proje sonucu Steingraeber Utzon ise özel bir piyano olarak Bagsværd Kilisesinde yerini almıştır.

Fransız Piyano yapımcısı Pleyel çok kaliteli piyanolar üretmekle bilinir. Bunun yanısıra sıradışı tasarımlar sonucu çok özel piyanolar üretilmiştir.  En özel piyanolarından birisi: Peugeot Design Piyanodur.

Kuğu Müzik, Özel Tasarım Piyanoların sunumu ve gerekse   Size Özel Piyano Tasarlanması yada sizin tarafınızdan tasarlanan piyanoların üretilmesi için Kuğu Müzik markası olan  Lux Of Art ile hizmet vermektedir.