palatino

Palatino Tarihi

Palatino Fabrikası Şangay / Çin’de bulunuyor. Palatino, 2000 yılından beri piyanolar üretiyor ve ABD pazarına ilk girişi 2002’de gerçekleşti.  “The Piano Book” yazarı Larry Fine, Palatino Piyano  fabrikasında incelemelerde bulundu ve “neredeyse hiç ayarlamaya ihtiyacı olmayan mükemmel durumda bir piyano” olduğunu kaydetti. Bu Palatino Piyanonun çizgisi.

Palatino piyano işinde oldukça yeni olmasına rağmen, müzik aletleri yapmak için yeni değiliz. Palatino yıllarca yüksek kalitede telli çalgılar üretmektedir. Palatino’daki deneyimli emek ve deneyimli yönetim, çok kaliteli piyanolar oluşturmak için harika bir temel oluşturdu.

Palatino, “Miktar Değil Kalite” arayışıyla piyanolarını geliştirdi. Bu misyonu göz önünde bulundurarak dünyanın dört bir yanından en kaliteli parçaları ithal ettik ve masraflı, yüksek verimli ve hassas Japon ve Alman CNC makinelerini kullanarak piyanolarımızı ürettik. Ses tahtaları için Kanada’dan beyaz ladin, Almanya’dan Roslau teller ithal edilmiştir; Kuyruklu piyano Çerçeve Fransa’dan getirilen kayın ağacı kullanılır.Konser Piyanolarında Alman Renner çekiçleri kullanılır. Bunların hepsi dünyanın en pahalı piyanolarının bazılarında bulunur. Yıllık yüz binlerce ürünü üreten birçok seri üretilen piyano fabrikasının aksine, Palatino sadece yılda yaklaşık 7000 piyano üretiyor.

Ahşap ve metal parçaların toleranslarını daha hassas bir şekilde kontrol edebilmek için bunların yapımında kullanılan makineler Japonya ve Almanya’dan getirildi. Bu artan doğruluk seviyesi, dokunuş (touch) ve tonda mükemmel simetriye olanak tanır. Islak kum döküm plakaları ve akçaağaç piyano çerçeveleri Palatino piyanolarına sıcak, zengin ve dengeli bir ton verir. Bu bileşenleri bir araya getirerek, püf noktaları ile böylesine hassas piyanolar yaptık. Birini çalın ve kendiniz görün – tasarımdan yapıma, stüdyodan konser salonuna kadar, Palatino gerçekten Dünya Sınıfı bir Piyano..