Fazioli M. Liminal

PIANO “M. LIMINAL” (called “Onda”)

Made by Fazioli Pianoforti srl  –  designed by Philippe Gendre, NYT Line

Art Music Design

Fransız mimar Philippe Gendre büyük bir piyano, su ve denizden esinlenerek  enstrümanı – piyanoyu gemi gibi tasarladı. Bu sıra dışı ama estetik bakış açısı teknik açıdan ve Piyanonun mekanik gereksinimleri açısından çok zor görevler yükler piyano üreticisine.

M Liminal ile modernleşme ve gelenek klasik piyano da yeniden yaşatılmış olmaktadır.

İlk sunumu 2006 da Cannes Boat Show’da yapılan M. Liminal daha sonra Los Angelos NAMM Show, Frankfurt Müsikmesse, Paris, İspanya ve bir çok yerde tanıtıma çıkmıştır. Piyanistler böyle bir yapıdaki soundlar ve tonları mükemmel bulmuşlardır.

 Fazioli sadece Kuyruklu ve Konser Piyanoları yapar.

 Her Piyano en kaliteli malzemeler, en ileri teknoloji ve üstün işçilik ile birleştirilerek ayrı ayrı el işi ürün olarak ortaya çıkar.

 

LIMINAL

 ÖLÇÜLER:

Yükseklik:1005 mm   Genişlik:1745 mm      Uzunluk (Kuyruk uzunluğu):   2630 mm

 

  1. Liminal; Müzik veTasarımın Mükemmel Uyumu.

Aynı konsonans ve akonsonansın müzikte düzenlenmesi gibi, M Liminal’in şekilleri ve renkleri de asimetrik dizaynlar içinde ve aynı zamanda birleşik ve organik parçalar oluşturacak şekilde bir araya getirilmiştir, aynı doğada olduğu gibi. M. Liminal dizaynları hem müzikten hem de “deniz”den esinlenmiştir: Kıyının şekli dalgayı andırırken gümüş, güneş tarafından aydınlatılmış suyun göz kamaştıran aynasını andırıyor.

Soundboard’un kırmızısı ve demir çerçevenin siyahı, daha çok güzellik katarak ve hareketliliğin gücünü arttırarak müzik standının transparanlığından sızıyor.

 M.Liminal: şeklin müziği ve sesin dizaynı

Dizayn gelenekleri tekrar yaşatır gibi, klasik piyanoyu modernleştiriyor. Enstruman tahta bir şeridin içinde, metal bir temelin üstünde duruyor, sesi koruyan boya sayesinde ses geçirmez. Taban enstrumanın pedallarını taşıyan barycentre’i ile bağlantılıdır. Soundboard’un kırmızısı, demir çerçevenin siyahı ve Plexigklas müzik standının transparanlığı klasik ve modern tarzın karışıklığını ortaya koyuyor.

Fazioli M. Liminal