Kuğu Sanat’ın Eğitim Danışmanı, Piyano öğrenme ve piyano derslerine ilişkin merak edilenleri anlattı.

Kuğu Sanat’ta birebir verilen piyano dersleri hakkında merak edilen temel sorulara cevap veren Eğitim Koordinatörü, şunları söyledi: “Piyano dersleri, öğrencinin yaşına,  hedefine ve seviyesine göre belirlenir.  Bu ayrım piyano dersi alacak öğrencilerin, dikkat ve motivasyon acısından en uygun şekilde belirlenerek yapılır.  Tüm piyano dersleri birebir eğitimle verilmektedir. Akustik piyano ile dersleri almaları öğrencilerimiz adına bizim için önemlidir. O yüzden Alman duvar tipi ve kuyruklu piyanoda öğrenciler derslerini alır.  Böylece piyano derslerinde kaliteli eğitim açısından öğrencilerimizi desteklemiş oluruz.”

HERKES PİYANO ÇALABİLİR Mİ?

‘’Ben piyano dersi almak istiyorum’’ diyen herkesin ders alabileceğini belirten Eğitim Koordinatörü, ”Yeter ki istesin ve bizimle iletişim kursun.   Piyano eğitimi almak isteyen öğrenciye yönelik zaman ayarlaması yapılır. Zaman ayarlamasının ardından öğrencinin seviyesine yönelik değerlendirmenin ardından çalışmalar başlıyor. “ şeklinde konuştu.

PİYANO DERSLERİNDE PLANIN ÖNEMİ

Piyano dersleri için oluşturulan planların önemini ise şöyle anlattı; “Piyano dersi için kurum olarak oluşturduğumuz planlarımız bizim için önemlidir.   Her zaman kişilerin kaliteli eğitimi alması için gerekli ortam hazırları yapıyoruz. Tabi, bu ortamda öğretmen öğrenci iletişimindeki renk tınısının tutması bizim için kıymetlidir.”

PİYANO KURSLARI İÇİN BELLİ DÖNEMLER…

“Piyano kursu için belli bir dönem var mı?” sorusuna Koordinatör, “Piyano kurslarımız diğer enstrüman derslerimizde olduğu gibi aylık ve dönemlik kayıtlar olur. Öğrencilerimizin yaş, hedef ve eğitim durumlarına göre en uygunu hangisiyse belirlenir ve ona göre kayıtlarımız alınır.” diyerek açıklık getirdi.

PİYANO ÖĞRENMEYE BİR ÇOCUK KAÇ YAŞINDA BAŞLAR?

Piyano öğrenme hakkında ise, “Piyano dersini öğrenmek için müziğin temelini severek atmak gerekir. Bunun için de isteyerek öğrencilerin kurumumuza gelebilecek yaşta olması başlangıç için bir ölçümdür. Ardından öğrencinin algılamasına, motivasyonuna, ritim duygusuna ve müzik kulağına bakılarak uygunsa öğretmenin onayıyla 4,5 yaşından itibaren başlayabilir.” dedi.

Eğitim Koordinatörü,  en çok merak edilen ‘ücretsiz piyano dersi var mı?’ sorusuna ise şöyle açıklık getirdi; “Kurum olarak ücretsiz piyano dersi vermiyoruz.  Ama şunu söylemeliyim ki; Kuğu Sanat’ta piyano çalışması yapmak isteyen öğrencilerimiz bizimle iletişime geçerek uygun bir çalışma planı oluşturulduktan sonra provalarını ücretsiz olarak yapabilir.”