Arp, çoğunlukla Klasik Batı Müziğinde kullanılan en eski, telli bir müzik aletidir. Arp’ın tarihi M.Ö. 3500 yıllarına kadar uzanır.
Günümüzde bir çok Arp markası üretilip, kullanılmaktadır. Teknik gelişmlerle adından söz ettiren Arplar ürenten firmalar, İtalya’dan SALVİ, Amerika’dan LYON&HEALY, Fransa’dan CAMAC, Japonya’dan AOYAMA ve Almanya’dan HORNGACHER: Bunlar arasında uzun geçmişi olan bir kaç marka vardır. Arp, özel bir müzik aletidir. Horngacher de özel bir arp.
Horngacher Arp el yapımı özelliği ve üstün kalitesi ile özel bir yer tutar.
Alman yapımı Horngacher, sadece Konser arpları üretmektedir. Bunun yanında çok özel projeler için arp tasarlayıp yapılmaktadır.
Horngacher konser arp yapımı, 70 yılı aşkın tecrübeye ve mesleki geleneğe bakar. 1928’de Joseph Obermayer tarafından kurulmuş ve 1966’da Maximilian Horngacher’e devredilen atölye, halen bir aile şirketi olarak yönetilmektedir. Konser arpaları yapma ve sürekli teknik gelişme konusunda uzun yıllara dayanan tecrübeler her Horngacher’ı dünya çapında bilinen nitelikte olgun bir enstrüman haline getirir. Horngacher arp, muazzam teknik bilgi birikimi ve dikkatle 900’den fazla çalışma saatleri içerisinde seçilmiş malzemelerden elle üretilmektedir. Yalnızca bu yüksek kalite, açık bir ses çıkarır. Ünlü solistler ve orkestralar daima memnun müşterileri olmuştur.
Kuğu Müzik dünyanın en kaliteli Arplarından olan Horngacher Arplarının Türkiye distribütörüdür. Arp Sanatçılarımıza, Konservatuvarlara, Orkestralara bu en kaliteli Arp çeşitlerini sunmaktadır.