GaryPonsLogo

Gary Pons

Gary Pons piyanoları eşsiz sesle büyüler. Şeffaf ve havai çizgileri ile Plexart piyanolarıyla gerçek sanat eseri değerlidir. Bilginin ittifakı sonucu ve benzersiz bir tasarıma hakim olan bu piyanolar dünyadaki Fransız üreticileri olarak bilinirler.

Gary Pons, kendi piyanolarını yapmak için tüm Alman piyano yapımcılarından en iyi malzemeyi seçer. Tıpkı ana piyano yapımcılarının bazı sırları gibi, bunlar güçlü bir ses ve tonaj sesi sağlayabilen harika bir enstrüman oluşturmak için gerekli ve temel unsurlardır; Rakipsiz bir hareket duyarlılığıyla kaliteli ses piyanosu oluşturur. Dikkatle seçilen bileşenler: Ses tahtası için kullanılan ladin, titreşimler ve ses yalıtımı arasındaki ittifakı sağlayan köprü ile ses dalgalarının iletilmesini güçlendiren en iyi türlerden (dar ve damarlı) seçilir. Lamine akçaağaç pimli blok, pimleri yerinde kilitlemek için mükemmeldir.

Hareket parçalarının çoğu akçaağaçtır. Orta ve üçlü teller Röslau’dan. Bas şeritleri, elle döndürülerek özel üretilir ve fazladan bir kalite garantisi sunar. Nikel pimler en kalitelisinden seçilir. Keçeler Fransa veya Almanya’da üretilmektedir. Çekiçler, Renner -Almanya’dan-  / Abel (Almanya), istenilen ton veya tona göre en iyi arasından seçilir. Platinium “R” serisi piyanolar sistematik olarak Renner aksiyon mekanizması ile donatılmıştır.